آموزش تهیه نسخه پشتیبان (بکاپ‌گیری) در گوشی‌های اندروید

بکاپ‌گیری منظم باعث میشود تا همیشه خیالتان از این بابت که یک نسخه از اطلاعات شما در جای امنی نگهداری میشود، راحت باشد.

بطور کلی تهیه نسخه پشتیبان در اندروید کاری بسیار آسان است٬ گوگل بیشتر تنظیمات و اطلاعات شما را ذخیره و انتقال آنها از یک گوشی به گوشی دیگر را آسان میکند.

در اینجا چند اصول اولیه بکاپ‌گیری در گوشی‌های اندرویدی و چگونگی دسترسی مجدد به آنها برای شما آماده شده تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

آموزش بکاپ‌گیری از اطلاعات گوشی

آموزش بکاپ‌گیری خودکار در گوشی‌های اندرویدی

بصورت پیش‌فرض در همه گوشی اندرویدی تنظیمات بکاپ‌گیری خودکار فعال است. برای حصول اطمینان از اینکه تنظیمات بصورت دلخواه شما است میتوانید طبق مراحل زیر عمل کنید:

1- به تنظیمات گوشی مراجعه کنید
2- گزینه Backup and Reset (تهیه نسخه پشتیبان) را پیدا کنید و اگر در گوشی شما چنین گزینه‌ای نیست به قسمت System بخش Backup مراجعه کنید.
3- در این مرحله گزینه‌های مختلفی وجود دارد. اگر گزینه Back up my data فعال بود فقط کافیست که مطمئن شوید در قسمت Backup account آدرس ایمیل اصلی شما انتخاب شده باشد. اکثر گوشی‌ها امکان نمایش زمان آخرین بکاپ‌گیری را نیز دارند.

آموزش فعالسازی بکاپ‌گیری خودکار در گوشی‌های اندروید

 

آموزش بکاپ‌گیری دستی از قسمت‌های مختلف گوشی اندرویدی با استفاده از گوگل

نکته: بکاپ‌گیری اتوماتیک امکان بسیار خوبی است اما گاهی اوقات نیاز میشود که از اطلاعات مهم دیگر مانند تصاویر هم نسخه پشتیبان تهیه کرد تا از محفوظ بودن اطلاعات مهم گوشی خیالمان راحت باشد.
همانطور که میدانید، در بکاپ‌گیری خودکار از تمام اطلاعات شما نسخه پشتیبان تهیه نمیشود و نیاز است از اطلاعاتی مانند تصاویر را بصورت دستی بکاپ تهیه کنید.
نکته: تا زمانیکه در دستگاه اندرویدی خود از ایمیل اصلیتان استفاده میکنید، تقریبا هرآنچه در مجموعه گوگل وجود دارد مانند: تقویم، مخاطبین، جیمیل و … میبایست بطور خودکار بکاپ گیری شوند.

آموزش بکاپ‌گیری از تصاویر گوشی بوسیله Google photos

اگر از برنامه Google Photos استفاده میکنید:
1- برنامه را باز کنید
2- به قسمت تنظیمات (Setting) بروید.
3- از میان گزینه ها تهیه نسخه پشتیبان خودکار (Automatic Backup) را انتخاب کنید.
اگر از گوشی‌های اندرویدی مدل قدیمی استفاده می‌کنید برای فعالسازی بکاپ‌گیری دستی طبق مراحل زیر پیش بروید:
System > Advanced > Backup > Backup now

 

بهترین برنامه بکاپ‌گیری اندروید backup android

 

تهیه نسخه پشتیبان در گوشی‌های اندرویدی بوسیله برنامه های جانبی

 

اگر میخواهید از بابت تهیه بکاپ بطور کامل خیالتان راحت باشد و هیچ نگرانی بابت نقص نسخه پشتیبان اطلاعات خود نداشته باشید، گزینه‌های خوب زیادی در میان برنامه‌های بکاپ گیری اندروید وجود دارد. اینها نمونه‌هایی از برنامه‌های قابل دانلود در گوگل پلی هستند:

برنامه G Cloud Backup: این برنامه کاملا رایگان است و استفاده از آن نیز آسان می‌باشد. G Cloud Backup یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های بکاپ‌‌‌گیری اندروید در گوگل پلی است.

قسمت تنظیمات این برنامه به شما این امکان را میدهد بصورت کاملا گرافیکی و با نمایش آیکون برنامه‌ها، اطلاعات و … مشخص کنید که از کدام بخش‌ها Backup تهیه شود. در صورت نیاز به امکانات بیشتر به راحتی می‌توانید این برنامه را هزینه‌ای مقرون بصرفه آپدیت کنید.
برنامه App Backup and Restore : این برنامه با تعدادی امکانات بیشتر مناسب کاربرانی است که قصد بکاپ‌گیری از اطلاعات زیادی را دارند و به دلیل پیشرفته‌تر بودن تنظیمات پیچیده‌تری نسبت به برنامه G Cloud Backup دارد.

همچنین اگر ترجیح میدهید که اطلاعات خود را بجای ذخیره در فضای ابری در یک فضای فیزیکی مانند رم ذخیره کنید برنامه App Backup and Restore گزینه مناسب‌تری برای شما خواهد بود.

 

تهیه بکاپ از اس ام اس ها در گوشی اندروید

برنامه اندرویدی تهیه بکاپ‌ از اس ام اس ها – SMS Backup & Restore

 

اگر نگران از دست دادن اس ام اس های مهم خود هستید و می‌خواهید در همه گوشی‌های اندوریدی خود این پیام‌ّهای مهم را داشته باشید این برنامه بهترین گزینه است.

استفاده از برنامه SMS Backup & Restore بسیار آسان است و میتوانید برنامه بکاپ‌گیری خودکار از اس ام اس هایتان را روی آن تنظیم کنید تا بطور منظم نسخه پشتیبان از پیام‌های اسمسی شما تهیه کند.

فقط کافی است یکبار این برنامه بکاپ‌گیری اس ام اس را تنظیم کنید و بقیه کارها را به آن بسپارید.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاه کاربران 0
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.