آموزش فعال کردن تماس صوتی تلگرام

قابلیت تماس صوتی تلگرام برای کاربران ایرانی فعال شد. برای فعال کردن تماس صوتی تلگرام کافیست کاربر دیگری که امکان تماس برایش فعال شده است از طریق تلگرام با شما تماس بگیرد.

آموزش فعالسازی تماس صوتی تلگرام

 

تماس صوتی تلگرام چندین روز بعد از فعال شدن این قابلیت در کشورهای اروپایی در تاریخ 25 فروردین در ایران فعال شد و از این پس کاربران ایرانی تلگرام قادر خواهند بود از تماس صوتی تلگرام بصورت کاملا رایگان استفاده کنند. در ادامه توضیحات تکمیلی در ارتباط با Telegram call ارائه شده است.

 

نکات مهم :

 

  •  برای استفاده از این قابلیت نرم افزار تلگرام شما حتما باید آپدیت باشد. در صورتی که تلگرام شما آپدیت نیست آن را به آخرین نسخه یعنی ۳.۱۸.۱ بروزرسانی کنید.
  • مراقب افراد سودجود باشید. قابلیت تماس تلگرام کاملا رایگان است و برای فعالسازی آن نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نیست.

 

آموزش فعالسازی تماس صوتی تلگرام

 

پس از فعال کردن تماس صوتی تلگرام ، برای برقراری تماس کافیست به صفحه مخاطب مورد نظر رفته و روی آیکون تماس در گوشه راست بالا کلیک نمایید.

 

راهنمای فعال کردن تماس صوتی تلگرام

 

نمایی از صفحه تماس تلگرام که در آن امکان سنجش میزان امنیت تماس به شیوه ای جالب طراحی شده است. برای اطمینان از  امن بودن  تماس  کافیست ترتیب و نوع شکلک های نمایش داده شده در صفحه تماس شما با  شکلک های نمایش داده شده صفحه شخص مقابل همخوانی داشته باشد.

هرچه میزان تطابق بیشتر باشد سطح امنیت تماس بالاتر است و در صورت تشابه کامل ، میزان امنیت تماس صد در صد خواهد بود.

 

آموزش استفاده از تماس صوتی تلگرام

 

اگر در حین برقراری تماس صوتی با تلگرام با پیغامی مشابه تصویر بالا مواجه شدید، دلیل این مشکل بروز نبودن تلگرام طرف مقابل شماست.

 

توجه داشته باشید که برای برقراری تماس صوتی تلگرام لازم که شخص مورد نظر از آخرین نسخه telegram که قابلیت تماس صوتی دارد استفاده کند.

 

آموزش فعال کردن تماس صوتی تلگرام

راهنمای غیرفعال کردن تماس صوتی تلگرام

با فعال شدن تماس صوتی تلگرام ، در بخش تنظیمات حریم خصوصی تلگرام (Privacy and Security) امکان محدود کردن تماس‌ها اضافه شده است. این گزینه اجازه غیرفعال کردن تماس صوتی تلگرام را به شما می دهد. همچنین در صورتی که تمایل به دریافت تماس از افراد ناشناس ندارید ، امکان جلوگیری از دریافت تماس صوتی شماره هایی که جزو مخاطبین شما نیستند نیز فراهم شده است.

 

تاریخچه تماس صوتی تلگرام در گوشی های اندرویدی

 

برای دسترسی به تاریخچه تماس های صوتی تلگرام در گوشی های اندرویدی می توانید از طریق منوی کشویی و استفاده از گزینه Calls و در گوشی های آیفون (نسخه iOS تلگرام) از طریق Settings تب Calls را فعال و لیست تماس های خود را مشاهده کنید.

 

لیست تماس صوتی تلگرام در گوشی آیفون سیستم عامل iOS

 

اگر از نظر حجم و سرعت اینترنت با محدودیت مواجه هستید و یا قصد صرفه جویی در مصرف دیتای موبایل خود را دارید، خوشبختانه تلگرام گزینه ای برای کنترل مصرف دیتا برای تماس های صوتی خود پیش بینی کرده است که در هر تماس با کاهش 25 الی 30 درصدی کیفیت تماس باعث کاهش مصرف اینترنت شما می شود . برای فعال کردن این امکان به بخش Data and Storage و سپس گزینه Use Less Data مراجعه کنید.

 

کاهش مصرف اینترنت در تماس صوتی تلگرام

برچسب ها :

،

دیدگاه کاربران 0
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.